Image

Podstawy projektowania graficznego

Praktyczne szkolenie projektowania graficznego na którym poznasz zasady kompozycyjne (zasada złotego i trójpodziału), metody projektowania za pomocą dostępnych programów graficznych (Canva, PosterMyWall, Desygner, PicMonkey, Visme), sposoby na tworzenie infografik w Easelly. Oprócz zdobycia praktycznych umiejętności wykorzystania dostępnych aplikacji
i programów dowiesz się także, czego unikać w wyborze zdjęć stockowych, dlaczego zaprojektowanie logotypu warto zlecać specjalistom/tkom i czego wymagać od jego projektantów/tek, zaczerpniesz również inspiracji do tworzenia rolek promocyjnych.

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

  1. Poznasz dostępne programy graficzne takie jak: Canva, Desygner, Visme, Easelly, Gimp 2.10, Logomaster, Wix.
  2. Zyskasz wiedzę na temat zasad dostępności WCAG 2.0.
  3. Poznasz sposoby na opisy rolek, docinanie, udźwiękowienie, dogrywanie lektora, zastosowanie filtrów w filmowych materiałach do mediów społecznościowych.
  4. Dowiesz się, w jaki sposób dokonać właściwej oceny zaprezentowanej propozycji graficznej logotypu. Na co zwracać uwagę, co jest kluczowe w dobrym komunikacie wizualnym logotypu (zasada ilustracyjności, zasada 1 cm vs 1 m).
Dla kogo

Dla pracowników/czek działów public relations, dla osób zajmujących się promocją i komunikacją, dla pracowników/czek organizacji pozarządowych, koordynatorów/rek projektów społeczno-animacyjno-edukacyjnych.

Zakres czasowy

8 h w wersji stacjonarnej lub online

Image
Image